همه آنچه باید از کابل شبکه مناسب دوربین بدانید
کابل شبکه با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت

برای شروع به سراغ کابل اترنت می رویم که متداول ترین نوع کابل شبکه مناسب دوربین است. اگر در حال راه انداختن سیستم IP هستید، حتما به این نوع کابل نیاز خواهید داشت. اما اگر قرار باشد که سیستم مربوط به دوربین های امنیتی آنالوگ را راه اندازی کنید، این احتمال وجود دارد که از کابل های دیگر هم استفاده کنید.

یک کابل اترنت عبارت است از هشت سیم مسی عایق کاری شده که به چهار گروه دو تایی و به اصطلاح جفتی تقسیم شده اند. در هر گروه برای اینک طول تداخل سیگنال کوتاه تر شود، سیم ها به دور یکدیگر پیچیده می شوند. به همین خاطر است که به سیم های درهم پیچیده شده کابل اترنت سیم های زوج به هم تابیده گفته می شود.

کابل شبکه مناسب دوربین

کابل شبکه مناسب دوربین امنیتی IP

اگر قرار است سیستم دوربین امنیتی IP خود را راه اندازی کنید، باید بتوانید این دوربین ها را هم روشن کرده و به شبکه وصل کنید. کابل اترنت از جمله مهم ترین کابل شبکه مناسب دوربین است که می تواند هر دو کار را با هم انجام دهد.

عملکرد اصلی کابل های اترنت اتصال دادن یک شی به شبکه ای از اشیاست، برای همین بر روی آن برچسب کابل شبکه می خورد. بنابراین اولین و مهم ترین نکته این است که این کابل ها دوربین امنیتی IP شما را به شبکه خانه یا اداره شما وصل می کنند. از طریق ای اتصال شبکه است که می توانید به دوربین های امنیتی خود دسترسی داشته باشید، آنها را مدیریت کنید و تماشا کنید.

اما کابل اترنت به عنوان کابل شبکه مناسب دوربین عملکرد ثانویه ای هم دارد و آن اینکه اگر کلید انتقال توان الکتریکی بر بستر کابل شبکه (PoE) را داشته باشید کابل های اترنت می توانند دوربین های امنیتی شما را به برق وصل کنند. در چنین روشی فقط باید نگران یک کابل باشید که بتوانید به دوربین امنیتی خود وصل و از آن استفاده کنید.

کابل شبکه مناسب دوربین امنیتی IP

کابل شبکه مناسب دوربین های آنالوگ

اگر سیستم دوربینی که استفاده می کنید آنالوگ است، اصلا نگران نباشید، چون می توانید از کابل های اترنت استفاده کنید. با همه این ها اصلا ضروری نیست که دوربین آنالوگ خود و یا دوربین های امنیتی HD-TVI را به شبکه وصل کنید. کافی است با استفاده از ویدئو بالن متصل کننده اترنت RJ45 خود را تبدیل به یک متصل کننده BNC کنید تا بتوانید به همراه کابل RG-59 Siamese از این کابل هم استفاده کنید.

چرا باید از کابل اترنت به عنوان کابل شبکه مناسب دوربین های امنیتی آنالوگ استفاده کرد؟ کافی است از ویدئو بالن استفاده کنید تا کابل اترنت را به BNC وصل کنید و از مزایای آن استفاده کنید. از جمله این مزایا می توان به نکات زیر اشاره کرد:

• کابل های اترنت ارزان تر از انواع کابل های سیامی هستند

• کابل های اترنت این توانایی را دارند که در مسافت های طولانی تری داده ها را با خود حمل کنند.

• در برخی از خانه ها از قبل کابل های اترنت وجود دارند که باعث می شود در وقت و انرژی برای تهیه و نصب کابل های جدید صرفه جویی شود.

تصویر سوم

دسته بندی ها

به احتمال زیاد دیده اید که روی کابل های اترنت کلمه cat آمده است که یک عدد هم کنار آن قرار گرفته است. این علامت نشان دهنده دسته و گروهی است که اترنت به عنوان یک کابل خاص در آن دسته قرار می گیرد.

کابل اترنت به عنوان کابل شبکه مناسب دوربین های امنیتی در دسته ها و گروه های مختلفی وجود دارند که این علامت نشان دهنده اطلاعاتی درباره چگونگی ساخت کابل، مقدار داده ای که می تواند تحمل کند و سرعتی است که اطلاعات را منتقل می کند.

از آنجا که کابل اترنت cat5e به عنوان کابل شبکه مناسب دوربین های مدار بسته بسیار متداول است، می توانید برای انجام تنظیمات خود از آن استفاده کنید. کابل cat5 کابل کند و منسوخ شده ای است که به ندرت استفاده می شود و اصلا نمی توان از آن به عنوان کابل شبکه مناسب دوربین استفاده کرد. همانطور که کابل های cat6 برای سیستم های نظارتی مضر و زیان آور هستند. در واقع کابل های cat5e ارزان تر و متداول تر از کابل های cat6 هستنند. البته اگر هزینه کابل خیلی برایتان اهمیت ندارد، بهتر است از همان اول به سراغ کابل های cat6 بروید که باعث می شود بتوانید بر روی آینده حسابی سرمایه گذاری کنید و هرچه فناوری های جدیدتری به بازار می آیند، بیشتر و زودتر می توانید محصولات خودتان را ارتقا دهید.

اگر برای تبدیل کردن کابل های اترنت خود برای اتصالات BNC مربوط به سیستم های امنیتی آنالوگ خود از ویدئو بالن استفاده می کنید، این دسته بندی اهمیت زیادی ندارد. چون در واقع از کابل اترنت برای انتقال داده های شبکه استفاده نمی کنید و به همین خاطر است که اصلا لازم نیست از کابل گران تر CAT6 استفاده کنید چون در واقع هیچ مزیتی بر انواع کابل های CAT5e و یا حتی انواع کابل های cat5 ندارد.

برای استفاده از کابل اترنت به عنوان کابل شبکه مناسب دوربین های امنیتی، می توانید کابل را به صورت عمده خریداری کنید، اما در این صورت باید حتما جک های شخصی خود را به دو سر کابل اضافه کنید.

همچنین متصل کننده ای که باید برای کابل اترنت خود استفاده کنید، نوعی متصل کننده به نام RJ45 است که مخفف عبارت Registered Jack 45 HSJ. این متصل کننده با نام متصل کننده مدولار 8 موقعیتی 8 تماسه یا 8P8C شناخته می شود که این جک ها 4 سیم زوج در هم تنیده اترنتی را به هشت رشته مسی جداگانه تقسیم می کنند.

برای اینکه بتوانید جک RJ45 را به کابل اترنت نصب کرده و آن را تبدیل به کابل شبکه مناسب دوربین های امنیتی کنید به وسیله ای نیاز دارید که بتوانید مدولار را فشرده کنید. می توانید از این ابزار استفاده کنید تا پوشش کابل را ببرید و متصل کننده RJ45 به کابل اترنت خود وصل کنید.

توجه داشته باشید که کابل های دیگری هم وجود دارند که می توان به عنوان کابل شبکه مناسب دوربین های امنیتی از آنها استفاده کرد، ولی کابل های اترنت مهم ترین و متداول ترین انواع این کابل ها هستند.

https://www.nellyssecurity.com/blog/articles/video-surveillance/guide-to-ip-and-analog-security-camera-cctv-cable-types

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود.

0

بالا

X
Open chat