کابل های اترنت از طریق یک شبکه محلی دستگاه های فن آوری را به یکدیگر متصل می کنند. آنها معمولاً به کامپیوتر ، روتر ، تلویزیون ، کنسول بازی و سوئیچ متصل می شوند.

دو کابل استاندارد صنعتی وجود دارد که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند: دسته 5e (Cat5e) و دسته 6 (Cat6).

هر نوع کابل اترنت دارای یک ژاکت خارجی است که شامل چهار جفت سیم پیچ خورده است. پیچ خوردگی کابل از هرگونه تداخلی که در غیر این صورت در جفت شدن رخ می دهد جلوگیری می کند.

کابل Cat6 Ethernet با سایر کابل ها سازگار است و از جفت پیچ خورده استاندارد برای اتصال استفاده می کند. اگرچه Cat5 و Cat5e کابل های با کیفیتی هستند ، اما کابل های Cat6 از مشخصات سختگیرانه تری برای سر و صدا و نویز سیستم استفاده می کنند. این کابل ها همچنین می توانند عملکرد تا 250 مگا هرتز (مگاهرتز) را مشخص کنند.

حداکثر طول مجاز برای اجرای Cat6 328 فوت است. این طول شامل 295 فوت کابل کشی جامد بین جک دیواری و پچ پنل و 16 فوت کابل رشته پچ رشته ای بین دو جک و دستگاه های متصل آنها می باشد.

تفاوت بین Cat 5 و Cat 6 در رتبه بندی پهنای باند است. Cat 5e دارای پهنای باند بالاتری نسبت به Cat 5 است. Cat 6 دارای امتیاز بالاتری نسبت به Cat 5e است. پهنای باند بالاتر یعنی شما می توانید مقادیر بیشتری از داده ها را با نرخ بالاتر انتقال دهید. گربه 6 با کاهش گفتگوی متقاطع بین جفت های پیچ خورده با کمک طحال پلاستیکی که از طول کابل عبور می کند ، به پهنای باند بیشتری می رسد. همه آنها از اتصالات RJ45 استفاده می کنند و معمولاً بسته به نیاز به پهنای باند دستگاه های شما قابل تعویض هستند.

سوالی دارید؟

میتوانید سوالات خود را برای ما ارسال کنید